Tâ-Hâ Sûresi(20) 133. Ayet


133 / 135


# Meal Ayet
Arapça وَقَالُوا لَوْلَا يَأْت۪ينَا بِاٰيَةٍ مِنْ رَبِّه۪ۜ اَوَلَمْ تَأْتِهِمْ بَيِّنَةُ مَا فِي الصُّحُفِ الْاُولٰى
Türkçe Okunuşu * Ve kâlû levlâ ye/tînâ bi-âyetin min rabbih(i)(c) eve lem te/tihim beyyinetu mâ fî-ssuhufi-l-ûlâ
1. Ömer Çelik Meali İnkârcılar: “Muhammed bize Rabbinden bir mûcize getirse ya!” diyorlar. Kendilerine, önceki ilâhî kitaplarda bulunan bilgileri açıklayan Kur’an’ın gelmiş olması, onlar için yeterli değil midir?
2. Diyanet Vakfı Meali Onlar: (Muhammed) bize Rabbinden bir mucize getirmeli değil miydi? dediler. Önce gelen kitaplardakinin apaçık delili (Kur'an) onlara gelmedi mi?  
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali "Rabbinden bize bir mucize getirseydi ya" derler. Onlara, önceki Kitablarda bulunan belgeler gelmedi mi?
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali İnanmayanlar, “Doğru söylediğine dair bize Rabbinden açık bir delil (bir mucize) getirse ya!” dediler. Önceki kitaplarda olanların apaçık delili (olan Kur’an) onlara gelmedi mi?
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali (İnkâr edenler): "Rabbinden bize bir mucize getirse ya" dediler. Onlara önceki kitablarda olan apaçık deliller gelmedi mi?
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Birde rabbından bir âyet getirse ya! Dediler, yâ kendilerine evvelki kitablardakinin beyyinesi gelmedimi ki?
7. Hasan Basri Çantay Meali Dediler ki: «Bize o Rabbinden bir mu'cize getirmeli değil miydi»? Evvelki kitablardakinden apaçık bürhan gelmedi mi onlara?
8. Hayrat Neşriyat Meali (Kâfirler:) “(Muhammed) bize Rabbinden bir mu'cize getirmeli değil miydi?” dediler. Onlara (en büyük mu'cize olarak) önceki kitablarda olanların apaçık delîli (olanKur'ân) gelmedi mi?
9. Ali Fikri Yavuz Meali Kafirler dediler ki: “- (o, hak Peygamber olduğuna delâlet edecek) Rabbinden bir mucize getirse ya!..” Onlara, evvelki kitablarda (Tevrat ve İncil'deki ahir zaman Peygamberi ile Kur'an'a dair) olan apaçık delil gelmedi mi?
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali Ve dediler ki: «Rabbinden bize bir âyet getirmeli değil mi idi?» Onlara evvelki sahifelerde olanın beyanı gelmiş değil midir?
11. Ümit Şimşek Meali “Rabbinden bir âyet getirse ya!” dediler. Daha önceki kitaplarda olan apaçık deliller onlara ulaşmamış mıydı?
12. Yusuf Ali (English) Meali They say: "Why does he not bring us a sign from his Lord?" Has not a Clear Sign come to them of all that was in the former Books of revelation?
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvulması gerekir.
Tâ-Hâ Sûresi 133. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/05/nahl-suresi-20-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Nahl Suresi 20. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Nahl Suresi 20. Ayetinin Arapçası:وَالَّذ۪ينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللّٰهِ لَا يَخْلُقُونَ شَيْـًٔا وَهُمْ يُخْلَقُونَۜ Nahl Suresi 20. Ayetinin Meali ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/05/nahl-suresi-19-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Nahl Suresi 19. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Nahl Suresi 19. Ayetinin Arapçası:وَاللّٰهُ يَعْلَمُ مَا تُسِرُّونَ وَمَا تُعْلِنُونَ Nahl Suresi 19. Ayetinin Meali (Anlamı):Allah, sizin gizlice yap ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/05/nahl-suresi-18-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Nahl Suresi 18. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Nahl Suresi 18. Ayetinin Arapçası:وَاِنْ تَعُدُّوا نِعْمَةَ اللّٰهِ لَا تُحْصُوهَاۜ اِنَّ اللّٰهَ لَغَفُورٌ رَح۪يمٌ Nahl Suresi 18. Ayetinin Meali (An ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/05/nahl-suresi-17-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Nahl Suresi 17. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Nahl Suresi 17. Ayetinin Arapçası:اَفَمَنْ يَخْلُقُ كَمَنْ لَا يَخْلُقُۜ اَفَلَا تَذَكَّرُونَ Nahl Suresi 17. Ayetinin Meali (Anlamı):Yaratan, yaratam ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/05/nahl-suresi-16-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Nahl Suresi 16. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Nahl Suresi 16. Ayetinin Arapçası:وَعَلَامَاتٍۜ وَبِالنَّجْمِ هُمْ يَهْتَدُونَ Nahl Suresi 16. Ayetinin Meali (Anlamı):Bunların dışında yol gösterecek ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/05/nahl-suresi-15-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Nahl Suresi 15. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Nahl Suresi 15. Ayetinin Arapçası:وَاَلْقٰى فِي الْاَرْضِ رَوَاسِيَ اَنْ تَم۪يدَ بِكُمْ وَاَنْهَارًا وَسُبُلًا لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَۙ Nahl Suresi 15 ...