A'râf Sûresi 68. Ayet


68 / 206


# Meal Ayet
Arapça اُبَلِّغُكُمْ رِسَالَاتِ رَبّ۪ي وَاَنَا۬ لَكُمْ نَاصِحٌ اَم۪ينٌ
Türkçe Okunuşu Ubelliġukum risâlâti rabbî veenâ lekum nâsihun emîn(un)
1. Ömer Çelik Meali “Size Rabbimin buyruklarını tebliğ ediyorum. Ben sizin iyiliğinizi isteyen güvenilir bir nasîhatçiyim.”
2. Diyanet Vakfı Meali Size Rabbimin vahyettiklerini duyuruyorum ve ben sizin için güvenilir bir öğütçüyüm.
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali 68,69. Size Rabbimin sözlerini bildiriyorum. Ben sizin için güvenilir bir öğütçüyüm; sizi uyarmak üzere, aranızdan bir adam vasıtasiyle Rabbinizden size bir haber gelmesine mi şaşıyorsunuz? Allah'ın sizi Nuh'un milleti yerine getirdiğini ve vücutça da onlardan üstün kıldığını hatırlayın, başarıya erişebilmeniz için Allah'ın nimetlerini anın" dedi.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali “Rabbimin vahyettiklerini size tebliğ ediyorum. Ben sizin için güvenilir bir nasihatçıyım.”
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali "Size Rabbimin gönderdiği gerçekleri tebliğ ediyorum ve ben sizin için güvenilir bir öğütçüyüm."
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Size rabbımin risaletlerini tebliğ ediyorum ve ben sizin için emin bir nasıhım
7. Hasan Basri Çantay Meali «Size Rabbimin vahyetdiklerini tebliğ ediyorum, ben sizin emîn bir hayrhaahınızım».
8. Hayrat Neşriyat Meali “Size Rabbimin (vahiy olarak) gönderdiklerini teblîğ ediyorum ve ben sizin için güvenilir bir nasîhatçiyim.”
9. Ali Fikri Yavuz Meali Size Rabbimin risâletlerini (emirlerini) tebliğ ediyorum; ve ben sizin için güvenilir emin bir öğütçüyüm.
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali «Size Rabbimin risâletlerini tebliğ ediyorum ve ben sizin için bir emin öğüt vericiyim.»
11. Ümit Şimşek Meali “Rabbimin gönderdiklerini size tebliğ ediyorum. Ben sizin için güvenilir bir nasihatçiyim.
12. Yusuf Ali (English) Meali "I but fulfil towards you the duties of my Lord´s mission: I am to you a sincere and trustworthy adviser.
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvulması gerekir.
A'râf Sûresi 68. ayetinin tefsiri için tıklayınız