A'râf Sûresi 6. Ayet


6 / 206


# Meal Ayet
Arapça فَلَنَسْـَٔلَنَّ الَّذ۪ينَ اُرْسِلَ اِلَيْهِمْ وَلَنَسْـَٔلَنَّ الْمُرْسَل۪ينَۙ
Türkçe Okunuşu Felenes-elenne-lleżîne ursile ileyhim velenes-elenne-lmurselîn(e)
1. Ömer Çelik Meali Biz elbette kendilerine peygamber gönderilenleri de sorguya çekeceğiz, gönderilen peygamberleri de mutlaka sorguya çekeceğiz.
2. Diyanet Vakfı Meali Elbette kendilerine peygamber gönderilen kimseleri de, gönderilen peygamberleri de mutlaka sorguya çekeceğiz!  
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali And olsun ki, kendilerine peygamber gönderilenlere soracağız, peygamberlere de soracağız.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali Kendilerine peygamber gönderilenlere mutlaka soracağız. Peygamberlere de elbette soracağız.
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali Kendilerine elçi gönderilmiş olanlara da soracağız, gönderilen elçilere de soracağız.
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Sonra elbette Peygamber gönderilen ümmetlere soracağız, elbette gönderilen Peygamberlere de soracağız
7. Hasan Basri Çantay Meali Kendilerine (peygamber) gönderilenlere de mutlak soracağız, onlara gönderilen (peygamber) lere de her halde soracağız.
8. Hayrat Neşriyat Meali İşte kendilerine (peygamber) gönderilenlere (ne amel işlediklerini) mutlaka soracağız, (gönderilen) peygamberlere de (teblîğ edip etmediklerini) elbette soracağız!
9. Ali Fikri Yavuz Meali Peygamber gönderilen ümmetlere, elbette (peygamberlere uyup amel etmelerinden ) soracağız, gönderilen peygamberlere de (tebliğden) muhakkak soracağız.
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali Sonra kendilerine peygamberler gönderilmiş olanlara mutlaka soracağız ve gönderilen peygamberlere de elbette soracağız.
11. Ümit Şimşek Meali Biz kendilerine peygamber gönderdiklerimizi de sorgulayacağız, gönderdiğimiz peygamberleri de.
12. Yusuf Ali (English) Meali Then shall we question those to whom Our message was sent and those by whom We sent it.
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvulması gerekir.
A'râf Sûresi 6. ayetinin tefsiri için tıklayınız