Müddessir Sûresi(74) 36. Ayet


36 / 56


# Meal Ayet
Arapça نَذ۪يرًا لِلْبَشَرِۙ
Türkçe Okunuşu * Neżîran lilbeşer(i)
1. Ömer Çelik Meali İnsanlar için en büyük uyarıcıdır:
2. Diyanet Vakfı Meali 35, 36, 37. O (cehennem), insanlık için, sizden ileri gitmek ya da geri kalmak isteyen kimseler için büyük uyarıcı musibetlerden biridir.
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali 32,33,34,35,36,37. Hayır, hayır öğüt almazlar. Aya, dönüp gelen geceye, ağarmakta olan sabaha and olsun ki, içinizden öne geçmek veya geri kalmak isteyen kimseye, insanoğlunu uyarıcı olarak anlatılan cehennem büyük olaylardan biridir.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali 32,33,34,35,36,37. Hayır, (öğüt almazlar.) Aya, çekilip gittiğinde geceye, aydınlandığında sabaha andolsun ki o (cehennem) insan için; içinizden ileri geçmek yahut geri kalmak isteyenler için uyarıcı olarak elbette en büyük bir şeydir.
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali Uyarmak için insanları..
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Kocundurmak içi beşeri
7. Hasan Basri Çantay Meali 36,37. İnsan (lar) için, sizden ileri gitmek, yahud geri kalmak isteyenler için en korkutucu olmak bakımından.
8. Hayrat Neşriyat Meali İnsanlar için bir korkutucu olarak!
9. Ali Fikri Yavuz Meali Kocundurmak için insanları,
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali İnsan için bir korkutucu olarak.
11. Ümit Şimşek Meali İnsanlar için bir uyarıcıdır:
12. Yusuf Ali (English) Meali A warning to mankind,-
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvurulması gerekir.
Müddessir Sûresi 36. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.