Kehf Sûresi(18) 106. Ayet


106 / 110


# Meal Ayet
Arapça ذٰلِكَ جَزَٓاؤُ۬هُمْ جَهَنَّمُ بِمَا كَفَرُوا وَاتَّخَذُٓوا اٰيَات۪ي وَرُسُل۪ي هُزُوًا
Türkçe Okunuşu * Żâlike cezâuhum cehennemu bimâ keferû vetteḣażû âyâtî verusulî huzuvâ(n)
1. Ömer Çelik Meali İşte inkâr etmeleri, âyetlerimi ve peygamberlerimi alaya almaları sebebiyle onların cezası cehennemdir!
2. Diyanet Vakfı Meali İşte, inkâr ettikleri, âyetlerimi ve resûllerimi alaya aldıkları için onların cezası cehennemdir.
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali İşte onların cezası; inkarlarına, peygamberlerimi ve ayetlerimi alaya almalarına karşılık olarak, cehennemdir.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali İşte böyle. İnkâr etmeleri, âyetlerimi ve Peygamberlerimi alay konusu yapmaları yüzünden onların cezası cehennemdir.
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali İşte böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü inkâr etmişler ve benim âyetlerimi, peygamberlerimi alaya almışlardır.
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali İşte böyle onların cezaları Cehennemdir, çünkü küfretmişler ve benim âyetlerimi ve Peygamberlerimi eğlence yerine tutmuşlardır
7. Hasan Basri Çantay Meali İşte böyle. Onların cezası, küfr (ve inkâr) etdikleri ve benim âyetlerimi ve peygamberlerimi bir eğlenceye aldıkları için, cehennemdir.
8. Hayrat Neşriyat Meali İşte, inkâr ettikleri ve âyetlerimi ve peygamberlerimi alaya aldıkları için onların cezâsı Cehennemdir.
9. Ali Fikri Yavuz Meali İşte durumları böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü küfretmişler ve benim âyetlerimle, peygamberlerimi eğlenceye almışlardı (onlarla istihza ediyorlardı).
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali İşte onların cezaları, küfrettikleri ve âyetlerimizi ve peygamberlerimizi eğlence yerine tuttukları için cehennemdir.
11. Ümit Şimşek Meali İşte inkâr etmeleri ve âyetlerimi ve peygamberlerimi alaya almaları yüzünden onların cezası Cehennemdir.
12. Yusuf Ali (English) Meali That is their reward, Hell, because they rejected Faith, and took My Signs and My Messengers by way of jest.
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvulması gerekir.
Kehf Sûresi 106. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/04/hud-suresi-36-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Hûd Suresi 36. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Hûd Suresi 36. Ayetinin Arapçası:وَاُو۫حِيَ اِلٰى نُوحٍ اَنَّهُ لَنْ يُؤْمِنَ مِنْ قَوْمِكَ اِلَّا مَنْ قَدْ اٰمَنَ فَلَا تَبْتَئِسْ بِمَا كَانُوا يَف ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/04/hud-suresi-35-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Hûd Suresi 35. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Hûd Suresi 35. Ayetinin Arapçası:اَمْ يَقُولُونَ افْتَرٰيهُۜ قُلْ اِنِ افْتَرَيْتُهُ فَعَلَيَّ اِجْرَام۪ي وَاَنَا۬ بَر۪ٓيءٌ مِمَّا تُجْرِمُونَ۟ Hûd Su ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/04/hud-suresi-34-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Hûd Suresi 34. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Hûd Suresi 34. Ayetinin Arapçası:وَلَا يَنْفَعُكُمْ نُصْح۪ٓي اِنْ اَرَدْتُ اَنْ اَنْصَحَ لَكُمْ اِنْ كَانَ اللّٰهُ يُر۪يدُ اَنْ يُغْوِيَكُمْۜ هُوَ رَب ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/04/hud-suresi-33-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Hûd Suresi 33. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Hûd Suresi 33. Ayetinin Arapçası:قَالَ اِنَّمَا يَأْت۪يكُمْ بِهِ اللّٰهُ اِنْ شَٓاءَ وَمَٓا اَنْتُمْ بِمُعْجِز۪ينَ Hûd Suresi 33. Ayetinin Meali (Anla ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/04/hud-suresi-32-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Hûd Suresi 32. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Hûd Suresi 32. Ayetinin Arapçası:قَالُوا يَا نُوحُ قَدْ جَادَلْتَنَا فَاَكْثَرْتَ جِدَالَنَا فَأْتِنَا بِمَا تَعِدُنَٓا اِنْ كُنْتَ مِنَ الصَّادِق۪ينَ ...


https://www.islamveihsan.com/wp-content/uploads/2021/04/hud-suresi-31-ayet-meali-arapca-yazilisi-anlami-ve-tefsiri.jpg
Hûd Suresi 31. Ayet Meali, Arapça Yazılışı, Anlamı ve Tefsiri

Hûd Suresi 31. Ayetinin Arapçası:وَلَٓا اَقُولُ لَكُمْ عِنْد۪ي خَزَٓائِنُ اللّٰهِ وَلَٓا اَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَٓا اَقُولُ اِنّ۪ي مَلَكٌ وَلَٓا اَقُول ...