Yusuf Sûresi(12) 12. Ayet


12 / 111


# Meal Ayet
Arapça اَرْسِلْهُ مَعَنَا غَدًا يَرْتَعْ وَيَلْعَبْ وَاِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ
Türkçe Okunuşu * Ersilhu me’anâ ġaden yerta’ veyel’ab ve-innâ lehu lehâfizûn(e)
1. Ömer Çelik Meali “Onu yarın bizimle gönder de bol bol yiyip içsin, gezip oynasın. Sen hiç merak etme; ona mutlaka göz kulak oluruz.”
2. Diyanet Vakfı Meali Yarın onu bizimle beraber (kıra) gönder de bol bol yesin (içsin), oynasın. Biz onu mutlaka koruruz.»
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali 11,12. Bunun üzerine "Ey babamız! Yusuf'un iyiliğini istediğimiz halde, onu niçin bize emniyet etmiyorsun? Yarın onu bizimle beraber gönder de gezsin oynasın, biz onu herhalde koruruz" dediler.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali “Yarın onu bizimle beraber gönder de gezip oynasın. Şüphesiz biz onu koruruz.”
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali "Yarın onu bizimle beraber gönder de gezsin, oynasın. Kesinlikle biz onu koruruz."
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Yarın bizimle beraber gönder gezsin oynasın şüphesiz, biz onu gözetiriz
7. Hasan Basri Çantay Meali «Yarın onu bizimle beraber (kıra) gönder de bol bol yesin, oynasın. Şübhesiz biz onun koruyucularıyız».
8. Hayrat Neşriyat Meali “Yarın onu bizimle berâber gönder; bol bol yesin (içsin), oynasın! Şübhe yok ki biz, onu gerçekten muhâfaza edicileriz.”
9. Ali Fikri Yavuz Meali Yarın, onu bizimle beraber (gezintiye) gönder de gezsin oynasın, muhakkak biz onun koruyucularıyız.”
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali «O'nu yarın bizimle beraber gönder, bol bol meyve yesin ve oynasın. Ve şüphe yok ki, biz O'nu elbette muhafaza edicileriz.»
11. Ümit Şimşek Meali “Onu yarın bizimle gönder de gezip oynasın. Biz ona göz kulak oluruz.”
12. Yusuf Ali (English) Meali "Send him with us tomorrow to enjoy himself and play, and we shall take every care of him."
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvurulması gerekir.
Yusuf Sûresi 12. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.