Yunus Sûresi(10) 97. Ayet


97 / 109


# Meal Ayet
Arapça وَلَوْ جَٓاءَتْهُمْ كُلُّ اٰيَةٍ حَتّٰى يَرَوُا الْعَذَابَ الْاَل۪يمَ
Türkçe Okunuşu * Velev câet-hum kullu âyetin hattâ yeravû-l’ażâbe-l-elîm(e)
1. Ömer Çelik Meali Kendilerine her türlü delil ve mûcize gelmiş olsa bile inkârda diretirler. Ta o can yakıcı azabı gözleriyle görünceye kadar!
2. Diyanet Vakfı Meali 96, 97. Gerçekten haklarında Rabbinin sözü (hükmü) sabit olanlar, kendilerine (istedikleri) bütün mucizeler gelmiş olsa bile, elem verici azabı görünceye kadar inanmayacaklardır.
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali 96,97. Doğrusu Rabbinin söz verdiği azabı hak edenler, can yakıcı azabı görene kadar kendilerine her türlü belge gelse bile inanmazlar.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali 96,97. Şüphesiz, haklarında Rabbinin sözü (hükmü) gerçekleşmiş olanlar, kendilerine bütün mucizeler gelse bile, elem dolu azabı görünceye kadar inanmazlar.
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali Onlara bütün mucizeler hep birden gelse, yine de o acıklı azabı görünceye kadar inanmazlar.
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Velevse kendilerine her âyet gelmiş olsun, tâ o elîm azâbı görecekleri âna kadar
7. Hasan Basri Çantay Meali 96,97. Üzerlerine Rabbinin kesilmesi hak olmuş bulunanlar (yok mu?) onlar, velev kendilerine her (hangi bir) âyet gelmiş olsun, acıklı bir azâb görecekleri (zamâ) na kadar îman etmezler.
8. Hayrat Neşriyat Meali 96,97. Muhakkak ki üzerlerine Rabbinin (azab) sözü (hükmü) hak olanlar, kendilerine bütün âyetler gelmiş olsa bile, o (pek) elemli azâbı görünceye kadar (isyanları sebebiyle) îmân etmezler.
9. Ali Fikri Yavuz Meali Onlara bütün mûcizeler gelse bile; tâ acıklı azabı görecekleri ana kadar...
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali Velev ki, onlara her âyet gelsin. Pek acıklı azabı görünceye kadar (küfürlerinde devam ederler).
11. Ümit Şimşek Meali Onlara her türlü âyet gelecek olsa bile, o acı azabı görmedikçe sana inanmazlar.
12. Yusuf Ali (English) Meali Even if every Sign was brought unto them,- until they see (for themselves) the penalty grievous.
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvurulması gerekir.
Yunus Sûresi 97. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.