Nâziât Sûresi(79) 27. Ayet


27 / 46


# Meal Ayet
Arapça ءَاَنْتُمْ اَشَدُّ خَلْقًا اَمِ السَّمَٓاءُۜ بَنٰيهَا۠
Türkçe Okunuşu * E-entum eşeddu ḣalkan emi-ssemâ(u)(c) benâhâ
1. Ömer Çelik Meali Ey haşri inkâr edenler! Sizi yeniden yaratmak mı daha zor, yoksa göğü yaratmak mı? İşte bakın! Onu Allah nasıl da binâ etti.
2. Diyanet Vakfı Meali 27, 28, 29. Sizi yaratmak mı daha güç, yoksa gökyüzünü yaratmak mı, ki onu Allah bina etti, onu yükseltip düzene koydu. Gecesini kararttı, gündüzünü ağarttı.
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali 27,28. Sizi yaratmak mı daha zordur, yoksa göğü yaratmak mı? Ki onu Allah bina edip yükseltmiş ve ona şekil vermiştir.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali (Ey inkârcılar!) Sizi yaratmak mı daha zor, yoksa göğü yaratmak mı? Onu Allah kurmuştur.
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali Yaratılışça siz mi daha çetinsiniz, yoksa gök mü? Onu Allah bina etti.
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Sizmi daha çetinsiniz yaratılışça yoksa Semamı? O «Allah» onu bina etti
7. Hasan Basri Çantay Meali Sizi (tekrar) yaratmak mı (sizce) daha güc, yoksa göğ (ü yaratmak) mı ki onu (Allah) bina etmişdir.
8. Hayrat Neşriyat Meali (Ey öldükten sonra dirilmeyi inkâr edenler!) Siz mi yaratılışça daha zorsunuz, yoksa gök mü? Onu (Allah) binâ etti.
9. Ali Fikri Yavuz Meali (Sizce, öldükten sonra tekrar) sizi yaratmak mı çetin, yoksa semâ (yı yaratmak) mı? Allah onu bina etmiştir.
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali Sizler mi yaradılış itibariyle daha çetinsiniz, yoksa gök mü ki, onu binâ etti?
11. Ümit Şimşek Meali Sizi yaratmak mı daha zor, göğü mü? Allah onu bina etti.
12. Yusuf Ali (English) Meali What! Are ye the more difficult to create or the heaven (above)? (Allah) hath constructed it:
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvurulması gerekir.
Nâziât Sûresi 27. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.