Yâsin Sûresi(36) 28. Ayet


28 / 83


# Meal Ayet
Arapça وَمَٓا اَنْزَلْنَا عَلٰى قَوْمِه۪ مِنْ بَعْدِه۪ مِنْ جُنْدٍ مِنَ السَّمَٓاءِ وَمَا كُنَّا مُنْزِل۪ينَ
Türkçe Okunuşu Vemâ enzelnâ ‘alâ kavmihi min ba’dihi min cundin mine-ssemâ-i vemâ kunnâ munzilîn(e)
1. Ömer Çelik Meali Onun şehâdetinin ardından kavmini helâk için gökten bir ordu indirmedik, indirmeye gerek de duymadık.
2. Diyanet Vakfı Meali Biz ondan sonra, onun milletini helâk etmek için üzerlerine gökten herhangi bir ordu indirmedik ve indirecek de değildik.
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali 28,29. Ondan sonra milleti üzerine gökten bir ordu indirmedik; zaten indirecek de değildik; sadece tek bir çığlık.. o kadar, hemen sönüp gittiler.
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali Kendisinden sonra kavmi üzerine (onları cezalandırmak için) gökten hiçbir ordu indirmedik. İndirecek de değildik.
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali Biz arkasından kavminin üzerine bir ordu indirmedik, indirecek de değildik.
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali Arkasından ise kavmının üzerine Semâdan bir ordu indirmedik indirecek de değildik
7. Hasan Basri Çantay Meali Ondan sonra kavminin üzerine gökden hiçbir ordu indirmedik, indiriciler de değildik.
8. Hayrat Neşriyat Meali Ondan sonra (Habîbü'n-Neccar'ın öldürülmesinin ardından) onun kavminin üzerine gökten hiçbir ordu indirmedik; indirici kimseler de değildik.
9. Ali Fikri Yavuz Meali (Habîbü'n-Neccar'ın, kavmi tarafından) öldürülmesinden sonra kavminin üzerine (azab olarak) gökten bir ordu indirmedik, indirecek de değildik.
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali Ve onun kavmi üzerine ondan sonra gökten hiçbir ordu indirmedik ve Biz indirecekler de olmadık.
11. Ümit Şimşek Meali Ondan sonra Biz Onun kavmine gökten ordu indirmedik; indirecek de değildik.
12. Yusuf Ali (English) Meali And We sent not down against his People, after him, any hosts from heaven, nor was it needful for Us so to do.
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvulması gerekir.
Yâsin Sûresi 28. ayetinin tefsiri için tıklayınız