Müzzemmil Sûresi(73) 17. Ayet


17 / 20


# Meal Ayet
Arapça فَكَيْفَ تَتَّقُونَ اِنْ كَفَرْتُمْ يَوْمًا يَجْعَلُ الْوِلْدَانَ ش۪يبًاۗ
Türkçe Okunuşu * Fekeyfe tettekûne in kefertum yevmen yec’alu-lvildâne şîbâ(n)
1. Ömer Çelik Meali Peki ey kâfirler! İnkârınızda devam ederseniz, o takdirde, çocukları bir anda ak saçlı ihtiyarlara çevirecek bir günden kendinizi nasıl koruyacaksınız?
2. Diyanet Vakfı Meali Peki inkâr ederseniz, çocukları ak saçlı ihtiyarlara çevirecek o günden kendinizi nasıl koruyabileceksiniz?
3. Diyanet İşleri (Eski) Meali Eğer inkar ederseniz, gençleri ihtiyarlatan günden nasıl korunursunuz?
4. Diyanet İşleri (Yeni) Meali Hâl böyle iken inkâr ederseniz, çocukları ak saçlı ihtiyarlara çevirecek olan bir günden (kıyametten) nasıl korunursunuz?
5. Elmalılı Hamdi Yazır Meali Peki inkâr ederseniz, çocukları ihtiyarlatacak o günden (kıyamet gününden) kendinizi nasıl kurtaracaksınız?
6. Elmalılı Meali (Orjinal) Meali O halde siz nasıl korunursunuz küfredersiniz? O gün ki çocukları ak saçlı kocalara çevirir
7. Hasan Basri Çantay Meali Eğer siz (dünyâda) küfrederseniz çocukları ak saçlı ihtiyarlara çevirecek olan bir günde kendinizi nasıl koruyabileceksiniz?
8. Hayrat Neşriyat Meali O hâlde (siz de) inkâr ederseniz, çocukları ak saçlı ihtiyarlara çeviren bir günden kendinizi nasıl koruyacaksınız?
9. Ali Fikri Yavuz Meali O halde, küfre varırsanız, çocukları ak saçlılar haline çevirecek bir günün (kıyametin) azabından kendinizi nasıl koruyacaksınız?
10. Ömer Nasuhi Bilmen Meali Artık siz küfrederseniz kendinizi nasıl koruyabilirsiniz? Bir günden ki, çocukları ak saçlı ihtiyarlara çeviriverir.
11. Ümit Şimşek Meali İnkâr ederseniz, çocukları ihtiyarlatan o günden nasıl korunacaksınız?
12. Yusuf Ali (English) Meali Then how shall ye, if ye deny (Allah), guard yourselves against a Day that will make children hoary-headed?-
Sadece meal okumak ile Kur'ân-ı Kerim'in bir çok âyetinin anlaşılması mümkün değildir. Mutlaka bir tefsire başvurulması gerekir.
Müzzemmil Sûresi 17. ayetinin tefsiri için tıklayınız
* Türkçe okunuşlarından Kur'an-ı Kerim okumak uygun görülmemektedir. Ayetler Türkçe olarak arandıkları için sitemize eklenmiştir.